logo
  • برج مسکونی شیان
  • مهندسین مشاور آکام طرح تکوین
  • فست فود قیطریه
  • رستوران صفا
 
 
ثبت نام
فراموشی رمز عبور
تالار شهر سن خوزه از ریچارد میر ؛ یکپارچگی فضاهای متنوع

تالار شهر سن خوزه، با طراحی ریچارد میر و همکاران، در مرکز مجموعه ای در حال توسعه از هفت بلوک متشکل از ساختمان های جدید و موجود می باشد که به طور یکپارچه در میان خیابان ها، میادین، پیاده روها، فضاهای باز و فواره ها تشکیل شده اند. ساختمان های اطراف شامل یک سالن تئاتر چدید، یک مدرسه، یک کلیسای بازسازی شده، یک کتابخانه ی مشترک میان شهر و دانشگاه و دو پارکینگ اتومبیل عمومی می باشد.

این پروژه از یک ساختمان هجده طبقه تشکیل شده است که ادارات شهر، سالن شورای شهر و پلازایی در فضای باز را در خود جای داده است. نقطه ی کانونی پلازای عمومی، گنبدی شیشه ای ست که همچون نمادی قابل مشاهده از حکومت، نقش ورودی را نیز ایفا می نماید. این ساختملن شیشه ای مدور، با وجود استفاده از فرم ها و متريال های معاصر، یادآور گنبدهای سنتی حکومتی می باشد که از ساختمان های مهم عمومی به شمار می روند.

این سازه ی زیبا می تواند علاوه بر این، می تواند پذیرای جشن ها، مراسم، رویدادهای اجتماعی و کنسرت های بزرگ باشد. دیوار کِرو تعیین کننده ی پلازای اصلی، با همخوانی این سازه ی گنبدی، به مجموعه وحدت بیشتری می بخشند. ساختمان گنبد شیشه ای، در سمت شرق به برج اداری و دپارتمان های شهری متصل می گردد و از سمت غرب، با ساختمانی سه طبقه، به بخش دولتی مجموعه که شامل سالن شورای شهر، اتاق های ملاقات عمومی و فضاهای تجاری می باشد، راه می یابد.

طراحی و ساخت این ساختمان از سال 1998 آغاز گشته و در سال 2005 با پایان رسیده است.

.


.


.


.


.


.


سایت پلان


پلان سطح اول


نمای شمالی


نمای جنوبی


نمای شرقی


نمای غربی
کامنت ها:
نام:
نام خانوادگی:
پیغام:*
کد امنیتی:
 
طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت
sanadata